NM Allround - Leangen

Allan Dahl Johansson, Thomas Lande Eriksen, Ragne Wiklund og Julie Berg Sjøbrend har denne helgen forsvart klubbens farger under NM senior allround i Trondheim. Løperne fikk oppleve et utendørsstevne med varierende værforhold. Sprutregn på avsluttende 10000m var nok utfordrende for løperne.

Allan fikk dessverre spolert sin sammenlagtmulighet med fall på lørdagens 500m. Ellers imponerte Allan med en solid 5000m på lørdagen, og ikke minst med 3.plass på søndagens 1500m. Kun 1,6 sekund bak Sverre Lunde Pedersen var meget sterkt. Som en kuriositet kan vi nevne at 39,0 på 500m av Allan ville holdt til 3.plass sammenlagt!! Men fall er fall og resultatlista vil for alltid vise 12.plassen sammenlagt.

Thomas gikk tre jevne løp som ga 18.plass blant de 23 løperne i herreklassen. 1500meteren på 2,04,90 var beste enkeltresultat.

Ragne Wiklund imponerer i sitt første senior NM med 5.plass sammenlagt i dameklassen. På de tre lengste distansene viser Ragne at hun nærmer seg de beste seniordamene. Kun 2,5 sekund bak vinneren på 1500m er absolutt godkjent.

Klubbens og NM`s yngste deltager, Julie Sjøbrend (jr.C2), gjorde sin beste NM prestasjon på lørdagens 3000m hvor hun ble nr.9 med tiden 5.10,36.

Resultater herrer        Resultater damer

ALLAN PÅ PALLEN FOR FØRSTE GANG MED "DE STORE GUTTA". 1500M BRONSE BAK SVERRE LP OG SINDRE HENRIKSEN

ALLAN PÅ PALLEN FOR FØRSTE GANG MED "DE STORE GUTTA". 1500M BRONSE BAK SVERRE LP OG SINDRE HENRIKSEN