Rapport fra elitegruppa

Vi skriver 1. September og en ny sesong nærmer seg med stormskritt. Det har vært stille på hjemmesiden m.h.t rapporter rundt den sportslige aktiviteten denne sommeren, men det betyr ikke at aktiviteten har vært lav på treningsfeltet - tvert imot. Denne sesongen er de eldste jentene og guttene slått sammen til en treningsgruppe under ledelse av trenertrioen Arild Nebb Ervik, Kjetil Stiansen og Bjørn Kroken. I tillegg bidrar Carl Erik Sando på enkelte økter. Fra medio april har denne gruppa trent meget godt med 4-5 faste fellesøkter i uka. Mye rull på Bergbanen, Fornebu og i Maridalen samt sklibrett, sykkel og styrke skal gi grunnlag for mange spennende dager på isparketten til vinteren!

Gruppa består av følgende mix med junior og seniorløpere: Allan Dahl Johansson (jr.A), Marius Bratli (jr.A), Thomas Lande Eriksen (jr.A), Kyrre Otto Linnestad (jr.B), Ragne Wiklund (jr.B), Ylva Holberg (jr.A) og Marichen Hagelund (sr.). I tillegg er Jonas Nordhøy Kristensen (Asker/jr.A) og Rannei Skaali (Arendal / sr.) medtrenende løpere på full basis.

Klubbens seniorsprinter Simen Kroken, har under våren og sommeren trent sammen med forbundslaget i sprint som trenes av Jeremy Wotherspoon. De har i hele august trent i Calgary og dermed fått mange gode økter på is.

Klubbens nye treningsgruppe. Gutta fra venstre: Thomas, Allan, Marius, Kyrre og Jonas Jentene fra venstre: Rannei, Ylva, Marichen og Ragne

Klubbens nye treningsgruppe. Gutta fra venstre: Thomas, Allan, Marius, Kyrre og Jonas Jentene fra venstre: Rannei, Ylva, Marichen og Ragne

Bilder fra Holmen ishall (foto CL) og Bergbanen (foto JW)